Aynasız Fotoğraf Makinesi 2021’in En İyileri (Güncellenmiş)

yayınlanan: Uncategorized | 0

Fotoğrafçılık endüstrisi aynasız fotoğraf makinelerine doğru kayıyor. Aslında 2020, tüm büyük kamera üreticilerinin önemli, yenilikçi aynasız kameraları duyurmasıyla geçti. Salgına rağmen aynasız kameralar son yılların en çok yükselen ve ilgi gören konusu oldu.

Bu kadar çok seçeneğe sahip olmak harika ama hangisinin satın alınacağını belirlemek çok zor olabilir. Sony A7 III ile Sony A7R III veya Canon R5 ve Canon R6’da olduğu gibi, kamera adına küçük bir harf veya sayı değişimi, maliyet ve özellikler açısından büyük bir fark anlamına gelebilir .

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçenek var. Ancak profesyonel fotoğrafçılar arasında aynasız fotoğraf makineleri doğal olarak tartışmaların başlangıç noktası haline geldi. Aslında bu aynasız kameralar genellikle DSLR kardeşlerinin yapabildiği her şeyi yapabilir.

Bu gönderi, profesyoneller için 5 en iyi aynasız fotoğraf makinesine genel bir bakış sunmaya odaklanacak. Okuyucuların çoğunun en iyi aynasız kameraları kullanmak için halihazırda mevcut lenslere sahip olacağını varsayacağız. Bazı uygun maliyetli seçenekleri ve daha profesyonel seçenekleri ele alarak her fotoğrafçının kendi özel ihtiyaçlarına uygun en iyi aynasız kameraları bulmasını sağlayacağız.

İyi Bir Aynasız Sistemde Neler Aranmalı

Profesyoneller için iyi bir aynasız sistem, kameranın menülerinde bulunan tüm yeni özelliklere hızlı ve kolay bir şekilde erişmenizi sağlayan basit ve dokunmatik ekran kontrollerine sahip olmalıdır.

Adaptörler; Aynasız lenslere geçiş, çoğumuz için önemli bir yatırım olan yeni bir lens serisi anlamına gelir. Yeni aynasız sistemler, markanın DSLR lenslerini üzerlerinde kullanmanıza izin veren bazı harika adaptörlere ve ayrıca x markasının z markasına monte edilmesine olanak tanıyan adaptörlere sahiptir!

Video; Aynasızlara yatırım yapmanın en önemli cazibelerinden biri, size hem yüksek fotoğraf kalitesi hem de video kalitesi sağlamasıdır. Profesyonel fotoğrafçı, hem fotoğraftan hem de videolardan en iyi şekilde yararlanmak ister.

Pil Ömrü; Çoğu profesyonel için aynasız sistemlere girişin önündeki en büyük engellerden biri pil ömrü olmuştur. Geleneksel olarak aynasız sistemler, DSLR muadillerine kıyasla tek bir pille uzun süre dayanmıyordu. Bu teknolojideki ilerlemelerle, aynasızlar, DSLR’ler kadar tek bir şarjla uzun süre dayanamayabilirken, yeni modellerinde sıçrama yaptılar ve bunu yapmaya devam edecekler.

Canon EOS R5 Aynasız Fotoğraf Makinesi

Canon EOS R5 Aynasız fotoğraf makinesinin piyasaya sürülmesiyle çıtayı oldukça yükseğe çıkardı. 45 MP tam kare sensör, IBIS, muhtemelen piyasadaki en iyi Otomatik Odaklama sistemlerinden biri olan çift kart dahil olmak üzere aklınıza gelebilecek hemen hemen her özelliği koydu. 8k video yakalama özelliği, yüksek çözünürlüklü bir EVF, tümü canon kullanıcılarının hızlı bir şekilde çözmesi için tanıdık ve rahat bir sistemde yerleşiktir.

Video ile fotoğrafçılık arasındaki neredeyse her boşluğu dolduran bir fotoğraf ve video üreticisiyseniz; Canon EOS-1DX’in amiral gemisi olan Dual Pixel AF sistemi ile görüntü kalitesi inanılmaz ve sürekli Otomatik Odaklama takibi ile 20 fps’de çekim yapabiliyor! Çekebileceğiniz spor / aksiyon / vahşi yaşam çekimlerini hayal edin!

Kamera, dahili Bluetooth ve Wi-Fi iletişimi ve veri aktarım teknolojilerine sahiptir. Temel kit standart olarak gelir, ancak dahil edilen lensli alternatifler de seçilebilir.

Fujifilm X-T4 Aynasız Fotoğraf Makinesi

Fujifilm X-T4 Lenslerde stabilizasyon, geliştirilmiş pil ve LCD ekranla çalışabilen 5 eksenli IBIS’den X-T4, kullanımı mutlak bir zevktir. Çalışan bir profesyonele her durumda çekim yapmak için ihtiyaç duyacakları her özelliği sunar. Gümüş tasarımın yanı sıra standart siyah renkte mevcuttur.


X-T4 lensler için birkaç seçenek ile bir kit olarak satın alınabilir. Kanıtlanmış bir 26,1 MP X-Trans CMOS 4 sensör kullanarak gelişmiş fotoğrafçılığı etkileyici video özellikleriyle harmanlayan çok yönlü aynasız bir sistemdir. Bu donanımla, 60FPS’de DCI / UHD 4k’yı ve 240FPS’ye kadar tam HD kaydı destekleyen yüksek çözünürlüklü videolar çekebilir.

Sony A7R IV

Sony A7R IV muhtemelen bir aynasız fotoğraf makinesinde aradığınız her şeyi sunar. Orta format kameralarla rekabet eden görüntüler sunuyor. Aynı zamanda piyasadaki en çeşitli tam çerçeve lens serisinin avantajlarına sahip. Güvenilir otomatik netleme sunan tam çerçeve bir kamera arıyorsanız, A7R IV tam size göre.


61 MP full frame sensör ile Sony , piyasadaki en yüksek çözünürlüğe sahip tek kameradır. Görüntü sabitleme, göz algılamalı otomatik odaklama, 4k video kaydı ve geleneksel olarak mükemmel bir düşük ışık performansı ekliyor. A7R4 kesinlikle yatırıma değer.

Nikon Z7ii

Nikon Z7ii Nikon’un son aynasız modeli, 5 eksenli gövde içi sabitleme, 10 fps çekim, 4k UHD video, çift hafıza kartı yuvalarına sahip 45,7 MP tam çerçeve sensör getiriyor. Ayrıca Nikon’un ilk aynasız sistemidir.

Z7ii, çift işlemciler ve daha önce bahsedilen ikili bellek kartı yuvaları da dahil olarak geldi. FTZ adaptörüyle eşleştirildiğinde F yuvalı lenslere izin verildiğinde veya yeni S Yuvalı aynasız lensler takıldığında, görüntü kalitesi kesinlikle inanılmaz.

Nikon’un yeni aynasız sistemleri, döndürülebilir görüntü ekranından yoksun. Ama piyasadaki tüm aynasız sistemlerin en popüler ergonomilerine ve 3.5 kat iyileştirilmiş tampon kapasitesine sahipken, aynı zamanda çok etkileyici bir pil ömrü sunuyor. Nikon Z7ii, profesyoneller için piyasadaki en iyi aynasız fotoğraf makinelerinden biridir.

Panasonic Lumix S1R

Listemizdeki son seçenek Panasonic Lumix S1R . Bu aynasız fotoğraf makinesi, 9 fps sabit kare çekim hızına sahip 47,3 MP Full Frame sensörü var. Bu listedeki kameraların çoğu video çekebilse de Panasonic, kamera ailesine büyük ölçüde eğilerek onu daha iyilerden biri yaptı. Yüksek kaliteli 4k video çekimi için mükemmel.

Bu ağır aynasız sistem, 60 / 50p’de 3K video çekebilen (en yeni CFExpress kartlarını da destekleyen) çift hafıza kartı yuvasına, 5 eksenli gövde içi sabitleme özelliğine sahiptir ve elinize aldığınızda işe hazır hisseder. Özellikle, sensörlerin doğal çözünürlüğünün ötesinde inanılmaz derecede yüksek çözünürlüklü 187MP görüntü üretir. Bu dosyaları şu anda piyasada bulunan orta / geniş formatlı kameraların çoğundan daha büyüktür.

Sonuç;

Bu aynasız fotoğraf makineleri, hem fotoğrafçılar hem de kameramanlar için çok çeşitli mükemmel sistemler sunar. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok seçenek var. Bu nedenle bu sistemlerin yalnızca kendileri için tasarlanmış yeni “ yerel ” lensleri değil, aynı zamanda ilgili lens yuva adaptörleriyle eşleştirildiğinde önceki nesil DSLR lensleri de kullanacağını unutmayın . Bu size, arasından seçim yapabileceğiniz ve çekiminizle kullanabileceğiniz çok daha geniş bir seçenek yelpazesi sunar!

Tüm aynasız fotoğraf makineleri profesyonel bir fotoğrafçının ihtiyaçlarını karşılamayabilir. Neye bakmanız gerektiğini bilmek önemlidir, ancak bu liste aynasız sistemlere geçiş yapmak isteyen profesyonel fotoğrafçılar için mevcut en iyi seçeneklerden bazılarına sahiptir.

Yorum, öneri ve sorularınızı aşağıdaki “Yorumlar” kısmından benimle paylaşabilirsiniz. Yeni blog yazımda tekrar görüşmek üzere.