Bulanık Fotoğrafları Düzeltmek için En İyi Uygulamalar

yayınlanan: Uncategorized | 0

Bir şeyin veya birinin iyi bir fotoğrafını net çekmeye çalışmaktan daha uğraştırıcı bir şey yok. Sonra çektiğiniz fotoğrafın bulanık ve neredeyse kullanılamaz olduğunu keşfetmek…. Ya da öyle düşünmek!


Bulanık bir fotoğraf hayal kırıklığıdır, ister inanın ister inanmayın, yine de kurtarılabilir. yapmanız gereken, piyasadaki bulanık ve odak dışı fotoğrafları düzeltmeye yardımcı olmak için tasarlanmış birkaç uygulamadan birini kullanmak ve paylaşmaya değer bir görüntü elde etmek.


Bunu yapmak için etrafta düzinelerce uygulama var ve doğru olanı bulmak saatler sürebilir. Ancak en iyilerini aramak için kendinizi yormayın. Bulanık fotoğrafları düzeltmek için en sevilen 8 uygulamadan oluşan bu listeyi sizin için yaptım!

Topaz Studio

Topaz Labs’ın Sharpen AI uygulaması, biraz bulanık veya odak dışı görüntüleri iyileştirmek için sektörün en iyisi olarak övünüyor. Şu anda mevcut olan tek yapay zeka destekli görüntü keskinleştirme yazılımıdır. Kendilerinden bahsederken, bulanık ama önemli görüntülerinizi gerçekten büyülü bir şekilde kurtarmaya yardımcı olabilir.


Bu yazılımı harika yapan şey, bulanık görüntülere neden olan 3 olası sorunun her birini ele almak için ayrı modüller içermesidir. Sharpen AI, önceden düzeltilmesi imkansız olan görüntüleri kurtarmak için standart görüntü keskinleştirmenin ötesine geçiyor.

Snapseed

Snapseed ile ilgili en iyi olan şey , ücretsiz olmasıdır. Aslında kaliteli düzenleme araçları sunan diğer uygulamaların aksine, Snapseed hizmetleri için ücret almaz. Daha da iyisi, uygulamanın kullanımı basittir ve aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce düzenleme seçeneği vardır.


Bulanık bir fotoğrafı düzeltmek için tek yapmanız gereken, söz konusu fotoğrafı uygulamaya yüklemek ve araçlar seçeneğiyle düzenlemeye başlamaktır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok filtre seçeneği var. Özellikle bulanık bir fotoğrafı düzeltmek isteyenler, kullanıcının yapı veya keskinlik gibi şeyleri ayarlamasına olanak tanıyan Ayrıntılar bölümünü kullanabilirsin.

Adobe Lightroom CC

Adobe Lightroom, muhtemelen fotoğraf düzenleme uygulamalarında en çok bilinendir. Uygulamanın kullanımı basit ancak bir hesap oluşturmanızı gerektiriyor. Giriş yapmak için Facebook veya Google hesabınızı kullanabilirsiniz, böylece bu uygulamayı kullanmak için sıfırdan bir hesap oluşturmanız gerekmez.


Adobe Lightroom’u harika yapan şey, fotoğraf albümünüzde gezinmek yerine uygulama içinde yüklediğiniz fotoğrafları düzenleme seçeneğinizin olmasıdır.


Lightroom ile ilgili bir başka harika şey, uygulamanın ücretsiz kullanımının sağlanması. Ancak ücretsiz olan sadece temel bilgilerdir. Uygulamanın daha gelişmiş bir sürümünü istiyorsanız, yaratıcı bir bulut planına kaydolarak bunun için ödeme yapmanız gerekecektir.

PIXLR

Kullanımı kolay ve birçok seçenekle birlikte geldiğinden, piyasadaki en popüler ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. Bulanık görüntünüzü düzenlemek için tek yapmanız gereken, keskinleştirme aracını kullanarak biraz daha net görünmesini sağlamaktır.


Bundan çıkarılması gereken önemli şey, fotoğrafınızı ne kadar netleştirdiğinize dikkat etmeniz gerektiğidir. Çok fazla keskinleştirirseniz, fotoğrafınız açıkça düzenlenmiş görünebilir. Neyse ki, PIXLR , kaydırıcı aracını ayarlamanın bir yolunu sunuyor.

Sharpen Image

İsmi her şeyi anlatıyor zaten. Sharpen Image uygulaması , bulanık fotoğraflarınızı düzeltmek için kullanabileceğiniz başka bir harika uygulama. Ne yazık ki, çoğu insan, uygulamanın arayüzünün estetik açıdan beğenmiyor.


Buna rağmen, uygulama bulanık fotoğrafları keskinleştirmek ve düzeltmek için harika bir yol sunuyor.

VSCO

Vsco piyasadaki en popüler fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri. Fotoğraflarınızı bir topluluğun parçası gibi hissetmeniz için gönderebilirsiniz, VSCO’nun aralarından seçim yapabileceğiniz harika filtreleri olduğundan bahsetmeye gerek yok.


Eski fotoğrafçılığın ve estetiğinin hayranıysanız, bu tür filtrelerin çoğunu içerdiği için VSCO’yu seveceksiniz. Ne yazık ki, VSCO’ya tam erişim elde etmek istiyorsanız, yıllık üyelik satın almanız gerekecektir.

FOTOR

FOTOR , kullanıcılarına fotoğraflarını doğrudan bir platformda yayınlama fırsatı sunuyor. Sonuç olarak, takipçi kazanabilir ve imajlarını benzer düşünen insanlarla paylaşabilirsin.


Topluluk yönünün yanı sıra, FOTOR, bunları kullanmak için bir profil oluşturmanızı gerektirmeyen harika fotoğraf düzenleme seçeneklerine de sahiptir. Keskinlik aracını kullanarak tek yapmanız gereken fotoğrafınızı yüklemek ve ayarlamaktır. Bu uygulamanın en iyi yanı, fotoğrafı tek seferde küçük artışlarla ayarlayabilmenizdir.

Afterlight

Bu uygulama, etraftaki ilk fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir ve bir nedenden dolayı favoridir. Keskinleştirme aracı, hemen hemen her fotoğrafı ayarlayabilir ve olabildiğince doğal görünmesini sağlarken çok daha net hale getirebilir.

Siz ne düşünüyorsunuz? Bu listeye eklenmesi gereken kaçırdığım bir şey var mı? Aşağıda yoruma favori uygulamanızı bana bildirin.